Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

První školní den

Naši prvňáčci


Prvního září je pro každou školu významný den spojený s vítáním prvňáčků. Pro Purkrabku bylo letošní zahájení školního roku o kousek slavnostnější. Otevřením další první třídy škola završila pětileté úsilí rekonstrukce a nastavování provozu na průběžné rozšiřování. Za to patří poděkování všem zúčastněným v celé historii Purkrabky.

Školní rok jsme společně zahájili za příjemného ranního slunce na zahradě. Prvňáčci dostali na uvítanou dárečky připravené jejich staršími spolužáky. Poté jsme se všichni přesunuli na vyhřátý dvůr ke slavnostnímu uvedení nových školáků. Druháci s třeťáky připravili již tradiční špalír zastřešený barevnými šátky, starší žáci se přidali k malému sboru našich pedagogů, aby prvňáčkům společně ke vstupu do školy zazpívali…Dospělí se usmívali, střídavě dojímali a fotili...

Po průchodu špalírem jsou natěšení prvňáčci u své paní učitelky Dity. Vchází společně do třídy, vzápětí rodiče… Starší děti se svými učiteli se rozcházejí do tříd. Prostor ovládá pohodová a usměvavá nálada... Školní rok může začít..…!

 

ŠátkyHřiště