Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Čtvrtek 4.5. – dopoledne s ornitologem, odpoledne výcvik psů

Nejen ve výuce mají naše děti možnost zažít něco zajímavého. Dopoledne byli třeťáci a čtvrťáci v Hradešínském lese na procházce s ornitologem a měli možnost zblízka vidět strakapouda, sýkorku koňadru, sýkorku uhelníčka a další druhy ptáků. Stejný program čeká brzy i prvňáčky a druháky, procházka s odborníkem na lesní ptactvo zaznamenala u dětí úspěch již loni.

Odpoledne do družiny dorazily dvě cvičitelky border kolií se čtyřmi různě starými fenkami. Na školní zahradě děti s psy strávily zajímavou hodinku, šlo převážně o děvčata, kluci zůstali u svého tradičního fotbalu. Fenky předvedly psí sporty jako dog dancing nebo dog frisbee, také různé cviky a triky… Kromě této praktické části zazněly i rady, jak se o psy starat a jak se k nim nechovat. Děti se mohly na cokoliv zeptat… Bylo ta zajímavé zpestření programu družiny.