Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Přijímání dětí do 1. ročníku pro školní rok 2022/2023

Ve školním roce 2022/2023 budeme otvírat jednu třídu 1. ročníku s maximální počtem 16 žáků.

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 

Doporučujeme osobní návštěvu školy. Další Den otevřených dveří se bude konat v pondělí 29. listopadu. Sledujte prosím aktuality, v souladu s platnými hygienickými opatřeními upřesníme před konáním DOD jeho průběh. Dozvíte se, co a proč je pro nás důležité. Rádi zodpovíme Vaše dotazy.

 

SETKÁNÍ S TŘÍDNÍM UČITELEM BUDOUCÍ 1. TŘÍDY PŘED KONÁNÍM ZÁPISŮ

Termín bude upřesněn.

 

PŘIHLÁŠKA 

Pokud se domníváte, že Purkrabka je pro Vaši rodinu tou správnou volbou, vyplňte prosím přihlášku (viz dokumenty ke stažení) a zašlete ji poštou na adresu ZŠ Purkrabka, Smiřických 2, 250 83 Škvorec nebo na e-mailovou adresu ředitele školy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Přiložte prosím k přihlášce také fotografii celé rodinyVelmi nám pomůže, když obdržíme přihlášku s předstihem (alespoň tří týdnů) před samotnými zápisy, abychom mohli vše organizačně připravit a vám rodičům dát vědět konkrétní čas konání zápisu vašeho dítěte. Děkujeme.

Poznámka: Mrzí nás, že nejsme schopni uspokojit všechny zájemce o vzdělávání v naší škole. Poptávka každoročně převyšuje naše kapacitní možnosti. Před podáním přihlášky proto doporučujeme zvážit, jak hodnoty a očekávání ve výchově a vzdělávání Vaší rodiny rezonují s naším koncepčním i reálným pojetím v Purkrabce.

 

DOTAZNÍK PRO RODIČE obdržíte po podání přihlášky. Otázky v dotazníku zjišťují motivaci rodičů pro umístění dítěte do ZŠ Purkrabka, priority a hodnoty rodiny v oblasti vzdělávání a výchovy, zkušenosti s předškolním vzděláváním, pohled rodičů na školní zralost dítěte apod.

Prosíme rodiče, aby zvážili připravenost svého dítěte na systematickou školní práci. Školní zralost je důležitým předpokladem pro to, aby učení bylo radostné. V případě nejasností či dotazů spojených s posuzováním školní zralosti nabízíme možnost konzultace.

 

TERMÍN ZÁPISŮ DO 1. TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2022/2023: čtvrtek 21. 4. a pátek 22. 4. 2022

Podoba zápisů bude upřesněna nejpozději 31.3.2022.

 

KRITÉRIA PŘIJÍMÁNÍ

  • dosažení 6 let věku do 31. 8. 2022
  • sourozenec ve škole
  • znalost a sdílení pedagogického přístupu školy

Kritériem není místo bydliště (nejsme spádová škola) ani termín odevzdání přihlášky.

 

VÝSLEDKY

Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny do 16. 5. 2022 na našem webu - zveřejněna budou při zápisu přiřazená čísla přijatých uchazečů. Nepřijaté uchazeče budeme informovat dopisem, který bude odeslán nejpozději 31. 5. 2022.

 

SMLOUVA O POSKYTOVÁNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, ŠKOLNÉ

Konečným krokem celého procesu u přijatých dětí je podepsání Smlouvy o poskytování vzdělávání. Termíny podepsání Smlouvy budou dohodnuty individuálně. Celkové poplatky za vzdělávání podle Smlouvy, tj. roční školné garantující místo ve škole a pomůckovné, činí pro školní rok 2021/2022 73.800,- Kč pro 1. dítě z rodiny v Purkrabce. Pro sourozence činí roční školné a pomůckovné 65.400,- Kč. Školné je možné hradit ve splátkách.

 

SEZNAMOVACÍ DÍLNY PRO TŘÍDU BUDOUCÍCH PRVŇÁKŮ

proběhnou ve čtvrtek 2. června 2022 mezi 16. a 17. hodinou.