Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Přijímání dětí do 1. ročníku pro školní rok 2024/2025

Ve školním roce 2024/2025 budeme otvírat jednu třídu 1. ročníku s počtem nejvýše 16 žáků.

 

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 

Doporučujeme osobní návštěvu školy. Den otevřených dveří se koná ve středu 29. listopadu 2023 a ve středu 6. března 2024. Sledujte prosím aktuality.

 

PŘIHLÁŠKA 

Pokud se domníváte, že Purkrabka je pro vaši rodinu tou správnou volbou, vyplňte prosím přihlášku (viz dokumenty ke stažení) a zašlete ji poštou na adresu ZŠ Purkrabka, Smiřických 2, 250 83 Škvorec nebo na e-mailovou adresu ředitelky školy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Přiložte prosím k přihlášce také fotografii rodiny. Velmi nám pomůže, když obdržíme vaši přihlášku s dostatečným předstihem (ideálně do 15.3. 2024. ) před samotnými zápisy, abychom mohli vše organizačně připravit a vám rodičům dát vědět konkrétní čas konání zápisu vašeho dítěte. Děkujeme. (Může se stát, že e-mail spadne do spamu. Pokud by se stalo, že vám do dvou dnů nepotvrdíme přijetí přihlášky, volejte prosím na tel. 777 352 303.)

Poznámka: Mrzí nás, že nejsme schopni uspokojit všechny zájemce o vzdělávání v naší škole. Poptávka každoročně převyšuje zhruba dvakrát naše kapacitní možnosti. Před podáním přihlášky proto doporučujeme zvážit, jak hodnoty a očekávání ve výchově a vzdělávání vaší rodiny rezonují s naším koncepčním i reálným pojetím v Purkrabce. Při přijímání dětí uvažujeme v zájmu efektivního vzdělávání dítěte, tj. v kontextu pětileté docházky dítěte a tedy dlouhodobé spolupráce s rodinou.

DOTAZNÍK PRO RODIČE obdržíte v předstihu před konáním zápisů. Otázky v dotazníku zjišťují motivaci rodičů pro umístění dítěte do ZŠ Purkrabka, priority a hodnoty rodiny v oblasti vzdělávání a výchovy, zkušenosti s předškolním vzděláváním, pohled rodičů na školní zralost dítěte apod.

Prosíme rodiče, aby zvážili připravenost svého dítěte na systematickou školní práci. Školní zralost je důležitým předpokladem pro to, aby čas ve škole byl po celou školní docházku příjemný a učení mohlo být radostné. V případě nejasností či dotazů spojených s posuzováním školní zralosti doporučujeme probrat situaci s pedagogy v mateřské škole, eventuálně se obrátit na školní poradenské pracoviště. Nabízíme také možnost konzultace s našimi učiteli.

 

TERMÍN A PRŮBĚH ZÁPISŮ DO 1. TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025:

Zápisy budou probíhat ve čtvrtek 11. 4. a v pátek 12. 4. 2024. Náhradní termín je úterý 16. 4. odpoledne.

Děti jsou během zápisů zapojeni do aktivit v malé skupině přibližně 5-6 dětí. Aktivity jsou zaměřeny na komplexní orientační posouzení připravenosti na školní práci a život v oblastech tělesné a motorické, percepční a kognitivní, sociální i emocionální. Děti prožijí spolu s učiteli během cca jedné hodiny různé aktivity zarámované pohádkovým příběhem.

Paralelně k zápisům dětí probíhají pohovory rodičů se zástupci školy. S přesným termínem konání zápisu vašeho dítěte se vám ozveme nejpozději 9. dubna.

 

K ZÁPISU NEZAPOMEŇTE 

  • rodný list dítěte
  • doklad o případném odkladu školní docházky
  • své občanské průkazy
  • originál přihlášky (pokud jste posílali e-mailem)
  • přezůvky pro dítě

 

KRITÉRIA PŘIJÍMÁNÍ

  • dosažení 6 let věku do 31. 8. 2024
  • znalost a sdílení pedagogického přístupu školy
  • kapacita max. 16 žáků

Kritériem není místo bydliště (nejsme spádová škola) ani termín odevzdání přihlášky.

Cílem zápisů do 1. třídy je vytvoření vyvážené a harmonické skupiny dětí. Přihlížíme k věku a školní zralosti dítěte. V neposlední řadě je pro nás důležité, jaká očekávání mají oba rodiče od pětiletého vzdělávání v základní škole Purkrabka.

 

VÝSLEDKY

Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny do 6. 5. 2024 na našem webu - zveřejněna budou při zápisu přiřazená čísla přijatých uchazečů. Nepřijaté uchazeče budeme informovat dopisem, který bude odeslán nejpozději 10.5. 2024.

 

SMLOUVA O POSKYTOVÁNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, ŠKOLNÉ

Konečným krokem celého procesu u přijatých dětí je podepsání Smlouvy o poskytování vzdělávání. Termíny podepsání smlouvy budou dohodnuty individuálně. Celkové poplatky za vzdělávání podle smlouvy, tj. roční školné garantující místo ve škole a pomůckovné, činí pro školní rok 2023/2024 73.800,- Kč pro 1. dítě z rodiny v Purkrabce. Pro sourozence činí roční školné a pomůckovné 65.400,- Kč. Školné je možné hradit ve splátkách.

 

SEZNAMOVACÍ DÍLNY PRO TŘÍDU BUDOUCÍCH PRVŇÁKŮ A SEZNAMOVACÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKA RODIČŮ

Termín bude upřesněn.