Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Zahájení adventu - pátek 25. listopadu

221207 advent

Po loňské technologické přestávce v procesu živého společného tvoření jsme letos opět s radostí pospolu prožili začátek období adventu. Advent jsme tradičně začali dílnami. Po vystoupení prvňáčků se všichni vrhli na společné tvoření a vyrábění ve věkově smíšených skupinách. Vznikaly vánoční hvězdy, cukrové svícny i staročeské vrkoče. Ve čtenářské dílně se četlo O Meluzíně.  Děti navštívily také Silentium, kde se měly možnost ztišit se a vydat na cestu do svého nitra a jeho neomezených možností. Nechyběla ani výroba svícnů na adventní spirálu. Zde jsou obrázky z letošních adventních dílen.

Večer se děti mlčky a v přítmí kostela sv. Anny vydaly spirálou do jejího středu, aby rozzářily svůj svícen. O jedinečnou atmosféru se zasloužil náš sbor rodičů, který plnil posvátný prostor pokojnými tóny adventních písní.

Slovo advent vychází z latinského slova adventus, které znamená příchod. Přejeme krásný advent a ať každému přijde to, co si přeje a o čem sní.

Krásný adventní čas nám všem!

221207 advent2