Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Masopustní veselí - úterý 21. února

230221 masopust

Rok se s rokem sešel a opět k nám zavítal “zvrhlík” Masopust. Pro naše předky v tomto období skončila nejkrutější část zimy. Věděli již, jak rozvrhnout zbytek zásob, než půda opět začne vydávat své dary. Proto si mohli dovolit uspořádat bujaré oslavy plné taškařic a hodování, aby po nich mohli vstoupit do očistného období půstu.

Společně s dětmi jsme si znovu připomněli masopustní tradice. Nejprve část průvodu masek přiblížil k ostatním moderní povoz s mnoha koňmi “pod kapotou”. Z Úval se již putovalo po svých. Na cestě čekalo nejen koblihové potěšení a zastávka na masopustní hry. Vyzkoušeli jsme i rovnici “taškařice + hodování = ochutnávka červů” a vrhli se na ztřeštěné ztvárnění nestárnoucího hitu “Komáři se ženili” v podání čtvrťáků.

Na konci putování čekala na všechny lahodná hostina z darů našich rodičů, kterým patří vřelé a srdečné poděkování.

Čas po hostině patřil družinovým radovánkám, tvoření a hlavně divadlu. To provázelo další nezničitelné téma - “O slepičce a kohoutkovi”. Ztvárnil jej družinový tým posílený naším panem ředitelem a dospělí společně ukázali dětem, že upřímný humor je důležitá a neoddělitelná součást života, bez níž prostě věci nemohou správně fungovat.

Fotogalerie.